Recenzia Ekonomické stavby

Recenzia Ekonomické stavby

Recenzia Ekonomické stavby

Recenzia Ekonomické stavby

Verím na prvý dojem

„Nerada zasahujem do vecí, ktorým príliš nerozumiem. Stavba domu medzi ne patrí, a preto som chcela osloviť profesionálov, ktorí odvedú nielen skvelú prácu, ale dokážu aj objektívne poradiť.“

Povedzte nám, prečo ste začala uvažovať o stavbe vlastného domu?
Chcela som sa jednoducho osamostatniť. Bývala som so svojimi rodičmi a bolo prirodzené, že skôr alebo neskôr budem chcieť vyletieť z rodinného hniezda. Najskôr ma napadlo, že si kúpim vlastný byt. Naši tak tiež bývali dlhé roky a bola som na život v byte zvyknutá. Potom sa mi to ale trochu uležalo v hlave. Dom poskytuje komfortnejšie bývanie, cenovo sa príliš od nového bytu nelíši a navyše by som mohla mať na záhrade psa. Začala som sa teda rozhliadať po vhodnom pozemku a bolo rozhodnuté.

Od mladej ženy sa všeobecne príliš neočakáva, že by sa chcela pustiť do stavby domu sama na vlastnú päsť. Ako to bolo u Vás?
Ja nie som žiadna výnimka. Určite som neplánovala chodiť po stavenisku s fúrikom a voziť betón, alebo sa nejako inak manuálne zapájať do stavby (smiech). Povedala by som, že ako väčšina žien, nie som ani ja príliš zbehlá v stavebníctve, a preto bolo hneď od začiatku jasné, že si musím nájsť spoľahlivú stavebnú spoločnosť. Chcela som firmu, ktorá sa o všetko postará, a ja budem môcť s pokojným svedomím chodiť do práce a tešiť sa, keď bude dom hotový.

Podľa čoho ste hľadala stavebnú spoločnosť, ktorá Vám dom postaví?
Viete, som človek, ktorý verí na prvý dojem. Aj keď som si na internete našla pár stavebných spoločností, musela som si ich ísť „obhliadnuť“ osobne. Samozrejme ďalšími veľmi podstatnými faktormi pri výbere bola aj cena domu, poskytované služby a referencie. Keď som potom navštevovala stavebné firmy, vždy som išla na schôdzku s očakávaním, ako na mňa asi tá ktorá firma zapôsobí.

Ako na Vás zapôsobila spoločnosť Ekonomické stavby?
Táto firma ma veľmi prekvapila. Nebolo to len vďaka skvelej ponuke služieb, solídnym cenám domov a kladným referenciám, ktoré som si prečítala na ich internetových stránkach. Dôležité pre mňa bolo aj to, že som sa od prvého stretnutia s pracovníkmi ES cítila veľmi dobre. Nielen príjemné prostredie pobočky, ale hlavne profesionálne a príjemné vystupovanie zástupcov ES vo mne zanechalo veľký dojem.

Vybrala ste si aj v ponuke typových domov od ES, alebo ste mala vlastný návrh?
Vyberala som z katalógu. Pomyselné priamky ceny, dispozície a variability sa preťali v jednom bode, a to bol typový projekt Samuel 3. Dom presne spĺňal moje predstavy o modernom bývaní. Navyše sa mi veľmi páčilo, že jednoducho prídem na prvú schôdzku, vyberiem si dom, zoznámim sa s projektom, všetko si vyberiem podľa svojich predstáv a o ostatné sa potom už nemusím starať.

Ako ste svoj dom financovala?
Časť som platila z vlastných zdrojov a časť potom z hypotéky. Finančne sme to celkom dobre zvládli, a preto som ani nemusela využiť žiadny z finančných programov, ktoré Ekonomické stavby poskytujú svojim klientom. Tiež som využila štátny fond rozvoja bývania, ktorý nám vo výsledku trochu znížil úverovú splátku na hypotéke.

Hovorili ste o tom, že sa Vám páčilo, ako sa nemusíte o nič starať. Naozaj ste všetko nechávala na stavebnú firmu a tešila sa len na prevzatie? Alebo ste predsa len do priebehu stavby zasahovala?
Musím priznať, že som do stavby zasahovala veľa. Hlavne do rozpočtu, kde som menila veľa vecí. Chcela som trošku ušetriť, ale pritom zachovať vysokú kvalitu stavby. Výsledkom teda bola zmena niektorých materiálov. Čo sa týka technických postupov a samotných prác na stavbe, to som nechala na odborníkoch a skôr sa len každodenne kochala, ako stavba rastie.

Na záver sa nemôžem nespýtať – ako sa Vám v dome žije? Splnili ES Vaše očakávania a odviedli prácu tak, ako ste si predstavovala?
Je to tu veľmi príjemné! Dom mám zariadený presne tak, ako som si to kedysi predstavovala. Je tu úžasný pokoj a súkromie. Keď dokončíme záhradu, bude určite aj z nej oáza relaxácie a oddychu, zatiaľ je to kráľovstvo môjho psíka. S odstupom času som rada, že som sa do stavby domu pustila, a že som si k tomu vybrala práve Ekonomické stavby. Moje očakávania sa naplnili a veľmi si to tu v novom domčeku užívam.

Ďakujeme za recenzia ekonomické stavby

Samuel 3
5+1+G 102,3 165 YTONG 375 Bramac plávajúca laminátová
drevené euro
oblôžková zárubňa + dýhované dvere
plynový kotol

Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek