Recenzia Ekonomické stavby

Recenzia Ekonomické stavby

Recenzia Ekonomické stavby

Recenzia Ekonomické stavby

Správny finančný program nám pomohol k vysnívanému bývaniu

Takmer celé štyri roky hľadali manželia K. spoľahlivú stavebnú spoločnosť, ktorej by zverili stavbu svojho vysnívaného domu. Nakoniec sa na nich usmialo šťastie a vďaka Ekonomickým stavbám má ich sen reálnu podobu.

Mať vlastný dom je snom veľa ľudí. Bolo to tak aj u Vás?
Áno, bol to  náš veľký sen a sny by sme si mali plniť. Preto sme sa rozhodli, že urobíme všetko preto, aby nezostalo len u vysnívaných predstáv.

Svoje bývanie ste zrealizovali spoločne so stavebnou spoločnosťou. Mali ste obavu, že na stavbu svojpomocne nebudete mať dostatok času?
Vzhľadom na našu pracovnú vyťaženosť bola voľba medzi stavebnou spoločnosťou a stavbou svojpomocne jasná hneď na začiatku. Následne potom bolo veľmi príjemné sledovať, že zatiaľ čo sme chodili do práce, na našom pozemku deň za dňom rastie vysnívaný dom.

Keď ste sa rozhodovali pre dom na kľúč, určili ste si určité podmienky, ktoré musí Vami vybratá spoločnosť spĺňať?
To bolo prvoradé pri výbere spoločnosti, ktorá nám dom postaví. Zámerne sme vybrali spoločnosť, ktorá za nás vybaví všetku potrebnú dokumentáciu, stavebné povolenie a iné. Ubudlo nám tak kopec starostí a mohli sme sa venovať ďalším potrebným veciam.

Keď ste našli kontakt na Ekonomické stavby, čo Vás presvedčilo, že s touto spoločnosťou chcete realizovať svoj projekt?
Stavebnú spoločnosť sme hľadali na internete. Tu sme narazili aj na ponuku ES. Zaujalo nás, aké programy financovania ponúkajú. Konkrétne program „Mladá rodina“ bol v ES stvorený snáď priamo pre nás.

Keď ste premýšľali, ako bude Váš dom vyzerať, chceli ste individuálny projekt, alebo sa Vám zapáčil niektorý z konkrétnych typových domov?
Požiadali sme o katalóg domov, aby sme sa trošku zorientovali a aby naše predstavy dostali reálnu podobu. Pri návšteve pobočky Ekonomických stavieb sme už potom vedeli, že typový dom „Miluška“ spĺňa presne to, čo od svojho bývania očakávame.

Využili ste niektorý z programov financovania domu, ktoré Ekonomické stavby poskytujú?
Nechali sme si poradiť pri výbere z finančných programov s nízkou vstupnou hotovosťou. Program „Mladá rodina“ spolu s hypotékou nám zabezpečili, že financovanie domu hravo zvládneme.

Ako veľmi ste zasahovali do tvorby detailného rozpočtu stavby?
Čiastočne sme do rozpočtu skutočne zasahovali. Vyberali sme hlavne lacnejšie materiály. Zároveň sme boli schopní si niektoré časti stavby zrealizovať svojpomocne a to bol dôvod, prečo sa aj v priebehu stavby niektoré dohodnuté položky dodatočne vyškrtávali.

Určite Vás zaujímalo ako stavba rastie. Navštevovali ste ju teda častejšie, ako len pri odovzdávaní dokončených etáp?
Samozrejme. Na stavbe sme boli prakticky denne a to z toho dôvodu, že sme bývali u rodičov hneď vedľa staveniska nášho nového domu. Vďaka tomu, že sme stavbu videli každý deň, nemohli sme sa dočkať, kedy už bude všetko hotové a budeme sa môcť presťahovať. Keď nás napadlo, ako niečo vylepšiť alebo zmeniť, mohli sme to ihneď operatívne riešiť s manažérom stavby.

Nemôžem sa na záver neopýtať, ako sa Vám v novom dome býva?
Žije sa nám tu veľmi dobre. Naše predchádzajúce bývanie s rodičmi bolo podmienené stratou nášho súkromia. To si dnes užívame do sýtosti. Samozrejme tiež máme veľa plánov do budúcnosti. Najbližším je asi stavba garáže a oplotenie pozemku.

Miluška 4+1 58,9 85 YTONG 375 Bramac plávajúca laminátová plastové
oblôžková zárubňa + fóliované dvere kotol na tuhé palivo


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek