Recenzia Ekonomické stavby

Recenzia Ekonomické stavby

Diskusia Ekonomické stavby

Recenzia Ekonomické stavby

Sme spokojní, nemenili by sme nič

Vtáka poznať podľa peria, človeka podľa rečí – hovorí ľudová múdrosť. Keď sme sa zhovárali s pani Ivetou Konopovou, čo ako sme sa snažili formulovať otázky, aby sme sa dozvedeli čo najviac, čochvíľa nám bolo jasné, že okrem jasných, vecných a strohých odpovedí z nej viacej nedostaneme. Je to cieľavedomá žena, ktorá v živote vie, čo chce a čo chce, to aj dosiahne, pomysleli sme si pri premýšľaní ďalšej otázky. Napokon posúďte sami – dosiahla, čo chcela. Pani Iveta je totiž jednou zo stoviek klientov, ktorí využili ponuku a služby spoločnosti Ekonomické stavby (ES) a dnes sa spolu s najbližšími teší z vlastného nového rodinného domu.

Aké bolo vaše pôvodné bývanie a čo vás viedlo k rozhodnutiu obstarať si vlastný rodinný dom?
Aj predtým sme bývali v rodinnom dome. Časom sa nám však stal pritesný, a tak sme si výstavbou nového rodinného domu chceli zväčšiť obytný priestor.

Prečo ste sa pre väčší dom nerozhodli už skôr?
Túžba je jedna vec a možnosti druhá. Jednoducho sme nemali dosť finančných prostriedkov, a to naše rozhodnutie začať stavať oddialilo.

Ako ste financovali stavbu domu – z vlastných zdrojov, z hypotéky alebo ste využili niektoré z ponúk finančného programu Ekonomických stavieb?
Rozhodli sme sa, že časť potrebných finančných prostriedkov si ušetríme, a keď už budeme niečo mať, tak sa rozhodneme, čo ďalej. Šetriť nie je jednoduché, trvá to veľmi dlho. Časom sme si uvedomili, že keď si časť prostriedkov požičiame a neskôr ich budeme splácať, že je to vlastne tiež spôsob sporenia. Výhodu to má v tom, že v novom dome môžeme bývať oveľa skôr. A tak sme okrem vlastných našetrených zdrojov využili aj finančný program recenzia Ekonomických stavieb.

Zaujala vás ponuka modelov financovania ES a aký model financovania z tejto ponuky ste si vybrali?
Ponuka nás zaujala, problém bol z bohatej ponuky si vybrať. Dlho sme zvažovali, napokon sme sa rozhodli pre úver na pozemok a preklenovací úver. Dnes vieme, že sme sa rozhodli správne.

Nechali ste si v diskusii Ekonomických stavieb poradiť pri výbere z finančného  programu ES s garanciou najnižších dosiahnuteľných splátok a s nízkou vstupnou hotovosťou alebo dokonca s hotovosťou nulovou?
Nechali sme sa informovať, aj nám chceli poradiť, ale uvedené možnosti sme nevyužili. Oceňujeme možnosť výberu z bohatej ponuky Ekonomických stavieb, no napokon sme sa rozhodli tak, ako som už uviedla, a neľutujeme to.

Spomínali ste v úvode, že pre nový rodinný dom ste rozhodli preto, lebo ten dovtedajší taktiež  rodinný dom vám už jeho veľkosťou nevyhovoval. Pre aký typ rodinného domu ste sa napokon rozhodli?
Ani to nebolo jednoduché, lebo aj v tomto smere je ponuka na základe referencií Ekonomických stavieb bohatá. Uvedomovali sme si, že je to veľmi vážne rozhodnutie, stavba rodinného domu je investícia na celý život. Chvíľu nám to teda trvalo. Napokon sme sa rozhodli pre 5-izbový dom s garážou. Je to presne veľkosť, ktorá nám vyhovuje.

Podľa akých kritérií ste volili typ domu a prečo? Nechali ste si v tomto smere odborne poradiť od ES?
Pravdaže, pri takomto závažnom rozhodnutí a možnostiach voľby hrá úlohu veľa faktorov. Zvažovali sme, zvažovali, napokon zvíťazili -  ekonomickosť, funkčnosť, jednoduchosť a vzhľad projektu. Aj keď  konečné rozhodnutie bolo naše, využili sme aj odborné rady a bohaté skúsenosti Ekonomických stavieb. V žiadnom ohľade neboli naše predstavy v protiklade či v rozpore s radami Ekonomické stavby recenzia. Skôr šlo o vzájomné dopĺňanie sa, ktoré napokon vyústilo v symbiózu v podobe nášho konečného rozhodnutia.

Vyhovoval vám vybraný typ domu bez zmien alebo ste chceli projekt nejako pozmeniť?
V zásade nám vyhovoval, boli sme však veľmi radi, keď  sme  dostali možnosť pozmeniť niektoré riešenia, aby boli  v projekte „celkom šité na našu mieru“. V tomto duchu podľa nášho želania nám potom ES projekt bez problémov upravili.

Aké boli dôvody, že ste sa rozhodli pre stavbu domu „na kľúč“?
Nie sme stavbári a bez odborných znalostí by bolo nanajvýš nezodpovedné pustiť sa na vlastnú päsť do takejto závažnej investície. Riziko budúcich problémov, ktoré by sa už nemuseli dať odstrániť alebo by si prinajlepšom vyžiadali obrovské dodatočné náklady, hlboko prevážilo vidinu peňazí ušetrených na svojpomoci. K tomu všetkému však okrem obáv z možných neodborných postupov treba prirátať aj výhodné podmienky zo strany Ekonomických stavieb a nedostatok času.

Zaujímali ste sa o viaceré stavebné spoločnosti. Odkiaľ ste poznali referencie Ekonomické stavby a prečo ste sa napokon rozhodli pre ne? Radili ste sa aj so známymi, ktorí už tiež stavali?
Skúsenosti Ekonomické stavby sme poznali z internetu a z viacerých časopisov, napríklad aj z mesačníka Dom a Byt. Rozhodla jednoduchosť a rýchlosť, serióznosť ponuky, flexibilita, pomoc s financiami, záruka neprevýšenia rozpočtových položiek, ústretový  prístup k zákazníkom a v neposlednom rade odborné znalosti, aké konkrétne v našom prípade preukázala pani E. Repľová z Ekonomických stavieb.

Ako dlho trvala stavba. Sledovali ste jej priebeh a vyskytli sa počas nej aj nejaké problémy?
Problémom bolo oneskorené začatie stavebných prác -  s takmer šesťdesiatdňovým posunom. To však nesúviselo priamo so stavebnými prácami, ale s prípravnou fázou „vybavovania papierov“. Samotná stavba trvala desať mesiacov. V jej priebehu, ktorý sme pozorne sledovali, sa už nevyskytli žiadne problémy hodné zmienky. Môžem teda povedať, že sme boli spokojní.

Na základe vašich doterajších slov sa môžeme nazdávať, že máte dobrý pocit z toho, že ste sa rozhodli pre stavbu „na kľúč“ a pre Ekonomické stavby?
Áno, nazdávate sa správne  Z oboch rozhodnutí, teda že sme sa rozhodli pre stavbu „na kľúč“ a pre Ekonomické stavby recenzia máme dobrý pocit. K tomu netreba naozaj nič dodávať.

Na záver nám tak už nezostáva nič iné, než položiť obligátnu otázku: Ako sa vám v novom dome žije? Zmenili by ste niečo?
V novom dome sa nám žije výborne, nemenili by sme nič. Našli sme v ňom pohodu a pokoj. Teraz už rozmýšľame, ako si vylepšiť a skrášliť okolie, domček oplotiť, vybudovať terasu, bazén...

Ďakujeme za recenzia Ekonomické stavby


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek