Recenzia Ekonomické stavby

Recenzia Ekonomické stavby

Recenzia Ekonomické stavby

Recenzia Ekonomické stavby

Máme, po čom sme túžili

Obec Vysoká pri Morave v Bratislavskom kraji nepatrí počtom obyvateľov medzi veľké, zato sa tam dobre býva. Navyše je neďaleko slovenskej metropoly, takže mať na takomto mieste vlastný rodinný dom, je pre mnohých veľkým snom. Obzvlášť dnes, v čase finančnej a hospodárskej krízy, ktorá mnohým, aj pokiaľ ide o vlastné bývanie, urobila poriadny škrt cez rozpočet. Mladí manželia, ktorí vo Vysokej pri Morave, vyrástli v rodičovských domoch, mali šťastie. Nedávno sa tam nasťahovali do vlastného novučičkého domu, kde sme ich navštívili, aby sme sa dozvedeli čosi viac.

Prvá otázka je už tradičná - Aké bolo vaše pôvodné bývanie a čo vás viedlo k rozhodnutiu zaobstarať si vlastný rodinný dom?
Obaja sme vyrastali v rodinnom dome a mať vlastný dom bola od začiatku spolužitia naša túžba. Hneď to však nešlo, a tak sme vyskúšali aj bývanie v prenajatom byte. To v nás však len upevnilo túžbu po rodinnom dome – v byte sme sa cítili obmedzení, chýbali nám dvor a záhrada, kde si človek dobije baterky a môže relaxovať.

Rozhodli ste sa pre stavbu „na kľúč“, hoci výstavba svojpomocne by vás určite vyšla lacnejšie. Aký bol dôvod tohto vášho rozhodnutia?
Stavba svojpomocou by nás určite vyšla lacnejšie, ale keďže ide o odborné záležitosti, chceli sme zveriť celú stavbu do rúk odborníkov. Navyše obaja sme pracovne veľmi vyťažení, takže aj keby sme chceli, výstavba svojpomocou u nás neprichádzala do úvahy.

Aké boli vaše ďalšie kroky? Ako ste sa dopracovali k firme, ktorej ste zverili výstavbu rodinného domu?
Keď padlo rozhodnutie, že si dom necháme postaviť „na kľúč“, začali sme hľadať najvhodnejšiu spoločnosť, a to na internete a v odborných časopisoch. Po zhodnotení všetkých nájdených možností sme na napokon rozhodli pre Ekonomické stavby.

Dôvod?
Ponuka na základe diskusií Ekonomických stavieb bola spomedzi všetkých najzaujímavejšia.

Kde ste našli na recenziu Ekonomické stavby kontakt a čo konkrétne rozhodlo o tom, že ste pred ostatnými firmami uprednostnili práve skúsenosti Ekonomické stavby?
Kontakt sme našli na internete. O voľbe rozhodla, pravdaže, zaujímavá ponuka a podmienky, ale nemalú úlohu pri tom zohrala ústretovosť a spôsob komunikácie s nami ako potenciálnym klientom. Už na prvom stretnutí sme dostali všetky potrebné informácie a manažérka projektu nám všetko veľmi ochotne vysvetlila a zodpovedala všetky naše otázky. Po prvom stretnutí sme si informácie nechali uležať v hlave a o pár mesiacov sme na výstave Coneco navštívili stánok Ekonomických stavieb, kde nám zodpovedali ďalšie otázky. Po dôkladnom zvážení sme sa potom definitívne rozhodli pre Ekonomické stavby.

Pokiaľ ide o typ domu, išli ste na prvé stretnutie so zástupcami Ekonomických stavieb už s konkrétnou predstavou vášho budúceho domu alebo ste dali prednosť výberu z katalógovej ponuky?
O vlastnom projekte sme vôbec neuvažovali, takže už na prvé stretnutie sme išli s tým, že by sme si chceli dom vybrať z hotovej katalógovej ponuky. Len vnútornú dispozíciu sme si navrhli sami a naše požiadavky boli potom zapracované do projektu – úplne zadarmo. Vybrali sme si projekt domu Ekonomik N7/7 s dispozíciou 3 + 1.

Okrem katalógu využili ste aj iné služby, ktoré svojim klientom ponúkajú Ekonomické stavby? Máme skúsenosti s tým, že mnohí naši klienti veľmi ocenili to, že v ponuke je aj bezplatné vybavenie stavebného povolenia. Pre mnohých je totiž „nočná mora“ chodiť po úradoch a vybavovať rôzne povolenia. Ako to bolo so stavebným povolením vo vašom prípade.
Áno, boli sme príjemne prekvapení, že nám Ekonomické stavby ponúkli vybavenie stavebného povolenia zadarmo. Samozrejme nás potešilo, že nemusíme administratívu okolo povolenia vybavovať osobne. Na behanie po úradoch sme nemali ani čas ani chuť.

Pokiaľ ide o financovanie – financovali ste výstavbu domu z vlastných zdrojov, vzali ste si hypotekárny úver alebo ste využili aj niektorú z ponúk finančného programu Ekonomických stavieb?
Využili sme možnosti, ktoré ponúka program Mladá rodina. Výhodu sme mali v tom, že sme mali vlastný stavebný pozemok. Samotnú stavbu domu sme financovali z hypotéky. Možnosti hypoték nám tiež zadarmo sprostredkovali Ekonomické stavby na základe našich konkretizácií a požiadaviek. Z ponúkaných možností sme si vybrali pre nás najzaujímavejšiu a všetku administratívu okolo vybavenia hypotéky tiež zastrešili Ekonomické stavby.

Pri spracovaní detailného rozpočtu a výbere stavebných materiálov ste mali hneď jasno v týchto záležitostiach alebo ste si nechali poradiť od pracovníkov Ekonomických stavieb. Konkrétne napríklad pokiaľ šlo o druh strechy alebo aký typ obvodového muriva na stavbe použiť...
Keď sme sa v tejto veci zišli s projektantom a manažérom projektu, dohodli sme si všetky druhy a typy stavebných materiálov, ktoré budú použité na našej stavbe. Nechali sme si kompletne poradiť odborníkom. Samozrejme, aj po zvážení našich finančných možností sme si potom po odbornej konzultácii vybrali najvhodnejšie cenovo dostupné a kvalitné stavebné materiály.

Ako prebiehala samotná výstavba? Sledovali ste jej priebeh aj mimo plánovaných termínov odovzdávania jednotlivých etáp a ak áno, ako často?
Nakoľko pozemok výstavby bol hneď vedľa nášho vtedajšieho bydliska, boli sme na stavbe denno-denne. Mali sme teda ustavične prehľad o tom, ako sa na stavbe pracuje a v čom sa pokročilo. Bolo príjemné sledovať, ako nám domček pred očami rastie zo dňa na deň...

Dom máte hotový, predsa však - nezapochybovali ste niekedy počas výstavby alebo aj po jej skončení, či ste sa správne rozhodli, keď ste nestavali svojpomocne, ale ste chceli stavbu vášho rodinného domu „na kľúč“ a zverili ste ju Ekonomickým stavbám?
Bolo to skôr naopak, aj v priebehu výstavby sme sa utvrdili, že sme sa rozhodli správne. Stavba svojpomocou by bola naozaj nad naše sily a vzhľadom na pracovnú vyťaženosť aj nad naše časové možnosti. Správne bolo aj to, že sme sa rozhodli výstavbu zveriť odbornej firme s dobrými referenciami. Veď výstavba rodinného domu je celoživotná investícia a je dobré mať po každej stránke zaručenú kvalitu stavebných prác od odbornej firmy s dobrými referenciami Ekonomických stavieb.

Iste nám dáte za pravdu, že aj keď už máte dom hotový, nemôžete si povedať, že by ste už nemali čo robiť...
Je to veru tak, okolo domu je vždy čo robiť. Naše ďalšie teraz zahŕňajú vybudovanie pekného okolia domu. Takže chodníky, zeleň, skalky, to sú teraz naše priority.

Ďakujeme Vám za Ekonomické stavby referencie.


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek