Recenzia Ekonomické stavby

Recenzia Ekonomické stavby

Recenzia Ekonomické stavby

Recenzia Ekonomické stavby

Jednoduché a funkčné riešenie od ES

Navštívili sme ďalší z domov, ktorým ku vzniku pomohla stavebná spoločnosť Ekonomické stavby. Porozprávali sme sa s jeho majiteľom o udalostiach, ktoré ho priviedli k novému domu.

Aký bol hlavný dôvod, ktorý Vás priviedol k rozhodnutiu postaviť si vlastný dom?
Naša rodina potrebovala trochu viac miesta. Deti odrastali, bolo im 10 a 12 rokov a mali sme byt 2+1. Keď sa pridali aj starosti, že nám bol byt ponúknutý na odkúpenie za vysokú cenu, stáli sme pred rozhodnutím, čo ďalej.

Kde ste sa prvýkrát zoznámili so spoločnosťou ES a čím Vás oslovili?
Inzerát s ponukou firmy ES sme objavili v časopise Môj dom. Zaujala nás možnosť začať stavbu domu s minimálnou hotovosťou. Stavebný pozemok sme mali zakúpený už dlhšiu dobu, ale chýbala nám práve väčšia hotovosť pre zahájenie výstavby.

Využili ste aj ďalšie služby z ponuky ES?
Úplne a radi sme využili možnosť pomoci pri zabezpečení financovania stavby. Bol to aj hlavný dôvod prečo sme sa rozhodli pre stavbu nášho rodinného domu osloviť firmu ES. Rovnako sme tiež radi prenechali pracovníkom ES starosti s vybavovaním stavebného povolenia, takže ani s ním sme prakticky nemali žiadne starosti. Všetko vybavila po podpísaní zmluvy firma ES.

Ako prebiehala samotná stavba?
Stavba bola rozdelená do niekoľkých etáp, medzi ktorými boli určité časové oneskorenia spôsobené klimatickými podmienkami, technologickými pauzami, ale aj určitou vyťaženosťou jednotlivých pracovných skupín. Najväčšie oneskorenie bolo pri vybavovaní hypotekárneho úveru. Globálne ale treba podotknúť, že aj napriek určitým sklzom, bola stavba domu zrealizovaná vo veľmi prijateľnom časovom horizonte.

Robili ste v projekte domu nejaké zmeny podľa Vášho priania a ako sa ich podarilo zrealizovať?
Dom sme mali typový. Len sme otočili vnútornú dispozíciu domu s ohľadom na pozemok a prístup do domu a tiež došlo k určitým úpravám interiéru. Počas schvaľovania štúdie došlo k ďalším úpravám. Ešte aj v priebehu stavby nastali určité zmeny oproti projektu. Všetko prebehlo k našej úplnej spokojnosti.

Ste teda spokojný s kvalitou stavebných prác?
Kvalita prác zavisí ako v stavebníctve, tak aj v iných odboroch, vždy od kvality ľudí. Aj pri stavbe nášho domu sa vyskytli problémy v kvalite prác. Podstatné je, že vždy došlo k náprave toho, s čím som nebol 100% spokojný, takže v konečnej fáze, si myslím, že sa dom podaril a je plne funkčný.

Ste teda v novom dome spokojní?
V novom dome sa nám býva veľmi dobre. Vybrali sme si jednoduchý a funkčný dom, ktorý sa architektonicky hodí do tunajšieho prostredia, v ktorom má každý člen rodiny svoj kútik a zároveň sa jeden druhému nestratí, a je to tiež dom, ktorý plne vyhovuje nášmu životnému štýlu. Ide jednoznačne o zmenu k lepšiemu. Aj keď je to teraz pre nás určite finančne ťažšie, sme radi, že sme sa rozhodli pre stavbu domu a nie pre kúpu alebo stavbu bytu. Tiež si myslím, že náš výber toho, kto nám pomôže zrealizovať naše plány, bol správny a pokiaľ by sme si mali znova vyberať, rozhodli by sme sa opäť rovnako.

Viktória
4+1+G 92,8 138,2 YTONG 375 Bramac plávajúca laminátová plastové
oblôžková zárubňa + fóliované dvere plynový kotol


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek