Recenzia Ekonomické stavby

Recenzia Ekonomické stavby

Recenzia Ekonomické stavby

Recenzia Ekonomické stavby

Bývanie rýchlo a za rozumnú cenu

Postaviť vlastný dom je pre väčšinu ľudí zásadným životným krokom a celoživotnou investíciou. Nečudo, že aj manželia Šebkoví dôkladne zvažovali, ktorá stavebná spoločnosť im vlastný dom postaví. Skúsenosti a profesionalita rozhodli jednoznačne pre Ekonomické stavby.

Čo Vás priviedlo k myšlienke postaviť si rodinný dom?
Ako mladí manželia sme bývali v malom byte, ale chceli sme si založiť rodinu a tak sme premýšľali  nad vlastným a samozrejme aj väčším bývaním. Nechceli sme začať úplne bez peňazí, takže chvíľu trvalo, než sa nám podarilo na začiatok niečo našetriť.

Nenapadlo Vás, že budete stavať ako sa hovorí „na vlastnú päsť?“
Keď sme sa rozhodli pre vlastný dom, bolo hneď  jasné, že nájdeme stavebnú spoločnosť, ktorá nám dom postaví kompletne na kľúč. Chceli sme sa vyhnúť možným komplikáciám, ktoré prináša stavba vlastnými rukami. Sme dosť pracovne vyťažení a stavba svojpomocne by bola nekonečná.

Podľa akých kritérií ste vyberali vhodnú stavebnú spoločnosť?
Prvoradé boli pre nás referencie jednotlivých spoločností a tiež počet už postavených domov. Chceli sme firmu, ktorá je už na našom trhu zabehnutá a má dostatok skúseností. Nebolo to jednoduché a niekedy sme si už mysleli, že to vzdáme. Túžba po vlastnom dome bola ale silnejšia a nakoniec sa naša vytrvalosť oplatila.

Sú aj ďalšie aspekty, ktoré prispeli k voľbe Ekonomických stavieb?
ES nás zaujali na prvý pohľad. Ponúkali všetko, čo sme od stavebnej spoločnosti očakávali. Vybavenie celej dokumentácie, rýchle bývanie za rozumnú cenu a ďalšie záruky – tomu sme nemohli odolať.

Vybrali ste si typový dom. Ktorý z ponuky Ekonomických stavieb Vás zaujal?
Zvolili sme dom Petr. Zapáčilo sa nám vnútorné usporiadanie miestností a jeho veľkosť. V projekte sme zmenili len pár drobností.

Vedeli ste hneď na začiatku aký materiál chcete na stavbu použiť?
Pri zostavovaní rozpočtu sme boli, čo sa týka materiálov, u väčšiny vecí rozhodnutí. V priebehu realizácie sme potom mali možnosť podľa potreby niektorý materiál zmeniť.

Ako ste vyriešili financovanie domu?
Nechali sme si poradiť od odborníkov Ekonomických stavieb, ako stavbu vhodne prefinancovať, aby to pre nás bolo najprijateľnejšie. Mali sme pripravenú základnú hotovosť a ďalšie peniaze sme čerpali z hypotéky. Využili sme program „Mladá rodina“ a ES nám dokonca vybavili aj hypotekárny úver.

Teraz je už dom hotový. Aké sú Vaše plány do budúcnosti?
Prvoradou úlohou pre nás teraz bude oplotenie pozemku a tiež úprava záhrady okolo domu. Na všetky tieto práce sa už tešíme. Sú to pre nás také čerešničky na torte.

Petr 5+1 86,9 140 POROTHERM Bramac PVC
plastové prefarbené oceľová zárubňa + fóliované dvere plynový kotol


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek