Recenzia Ekonomické stavby

Recenzia Ekonomické stavby

Recenzia Ekonomické stavby

Recenzia Ekonomické stavby

Nadštandardný servis od Ekonomických stavieb

Dnes navštívime ďalší zaujímavý projekt, ktorý vyrástol vďaka spoločnosti Ekonomické stavby. Radi sme prijali pozvanie a porozprávali sa s majiteľmi domu, ktorým sa splnilo ich veľké prianie.

Čo vás priviedlo na myšlienku postaviť si vlastný dom?
Bývali sme v okresnom meste v byte, ktorý okrem toho, že bol malý, mal ešte tú nevýhodu, že naši susedia boli veľmi hluční. Šťastná nebola ani jeho poloha, pretože v susedstve s pohostinstvom sa veľký pokoj čakať nedá. Jednoducho toto nebolo bývanie, ktoré by sme si predstavovali. V tej dobe sme s pomocou rodičov získali pozemok, na ktorom bolo možné stavať a bolo rozhodnuté.

Ako ste sa dozvedeli o ES?
Moju ženu zaujíma všetko okolo bývania, preto hľadala najrôznejšie nápady a inšpiráciu v odborných časopisoch. Tam sme tiež prvý krát videli inzerát ES a objednali sme si katalóg rodinných domov. Projekty sa nám páčili , preto sme si telefonicky dohodli schôdzku so zástupcom ES, ktorý nám vysvetlil všetko potrebné a pozreli sme si aj vzorový dom.

Prečo ste sa rozhodli práve pre ES?
Spoločnosti, ktoré ponúkajú stavbu rodinného domu, je v časopisoch samozrejme veľa, ale vtedy sme nenašli žiadnu podobnú, ktorá by ponúkala taký servis ako ES. Dôležitým faktorom bolo aj to, že ani jeden z nás nie je natoľko technicky založený, aby sme stavbu domu zvládli sami. Potrebovali sme preto nájsť spoločnosť, ktorá by za nás vybavila a dohodla všetko potrebné týkajúce sa nielen samotnej stavby, ale aj administratívy.

Mohli by ste nám zhruba popísať priebeh stavby Vášho domu?
Začínali sme v marci s vytýčením stavby a o dva mesiace bola dokončená základová doska, čo bol pre nás vlastne prvý hmatateľný kus nášho budúceho domu. Potom bola stavba pozastavená z dôvodu riešenia ďalšieho financovania. V tejto chvíli nám ES opäť pomohli a pomocou pôžičky zabezpečili ďalšie pokračovanie prác do doby, kedy boli uvoľnené prostriedky z hypotekárneho úveru. Hotový dom nám bol odovzdaný v januári.

Mali ste počas stavby nejaké problémy alebo išlo všetko hladko?
Skôr ako bolo možné prvý krát kopnúť do zeme, strávili odborníci ES, ktorí nás zastupovali pri vybavovaní stavebného povolenia, jeden rok vybavovaním a dopĺňaním podkladov, vyjadrení a povolení všetkých zúčastnených strán stavebného konania. Okrem toho bolo potrebné doplniť aj niektoré veľmi špecifické technické dokumenty, nad ktorými pán projektant len krútil hlavou. Stavebný úrad žiaľ svoje výhrady pripomienkoval postupne a tak sa kopili jedna za druhou, ako aj lehoty na vyjadrenie a následné nadobudnutie právoplatnosti jednotlivých dokladov a rozhodnutí. Neviem, či by sme vôbec sami takúto byrokratickú vojnu zvládli.

Takže ES Vám dosť pomohli už na začiatku?
Jednoznačne. Rád by som touto cestou vyzdvihol prácu pána projektanta a manažéra projektu, ktorí za nás nasadzovali svoje sily v tej časti stavby, kedy síce ešte nič z domu nevidíte, ale bez ktorej by sme sa ku šťastnému koncu vôbec nedostali.

Projekt vychádza z typového domu, ale ako vidím, realizovali sa na ňom určité zmeny.
Áno, máte pravdu. K domu pribudla garáž a v interiéri sme takisto urobili niekoľko úprav. Pôvodný projekt vychádzal z návrhu pána projektanta, ktorý prišiel s hrubým návrhom a jeho umiestnením na pozemku. Ten sme konzultovali a doplnili o naše predstavy a priania až sme dospeli ku konečnej podobe.

Máte z pohľadu zákazníka nejaké pripomienky k administratívnej časti stavby alebo ku kvalite vlastných stavebných prác?
Akékoľvek detaily sme riešili so stavbyvedúcim v jednotlivých etapách stavby, a tak pokiaľ sa nám niečo nepáčilo alebo nezdalo, došlo urýchlene k vysvetleniu a náprave. Môžem s pokojným svedomím konštatovať, že dom je postavený poctivo a tak, že ho môžeme nazývať svojím skutočným domovom, kam sa človek rád vracia a hlavne s naším predchádzajúcim bývaním sa nedá ani porovnať.

Ste teda s bývaním v novom dome spokojní?
O tom nie je ani pochýb. Konečne bývame tak, ako sme si priali a manželke všetko ladí do správnych tvarov a farieb.

Ekonomik N7 4+1+G 87 117,2 YTONG 375 Bramac plávajúca laminátová plastové
obložkové zárubne + fóliované dvere plynový kotol


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek